Krajowe buraki państwowe znaki

Flagi nie są reprezentacją żadnego państwa. Symbolizują ideę państwowości i kolonizacji.
Tkania użyta w pracach została zafarbowana sokiem z fermentowanych buraków. W języku polskim słowa burak używa się by pogardliwe nazwać różnice klasowe mające swój początek jeszcze w czasach feudalnych. Burak, a zwłaszcza fermentowany burak jest jednym z najzdrowszych warzyw.  Polecany w leczeniu anemii, zaparć i nadciśnienia, ,oczyszcza organizm i go odkwasza. Nie wyklucza ekonomicznie, jest tani i łatwy w przygotowaniu, jest naturalnym probiotykiem i lekarstwem na wiele dolegliwości.
Buraki symbolizują ludność rdzenną, którzy są solą ziemi na której żyją i mieszkają od pokoleń. W wielu miejscach na świecie można zaobserwować ten sam kolonizacyjny schemat: przyjeżdżają silniejsi, bogatsi najczęściej biali i kolonizują zastaną kulturę w celu stworzenia własnej tożsamości narodowej oraz w celu zawłaszczenia terytorium dla stworzenia struktury nowego państwa. Najczęściej jest to wojna wiążąca się z pwoświęceniem życia wilu niewinnych osób.
Flagi zostały zrealizowane w Jerozolimie, gdzie jak nigdzie na świecie jaskrawo można zaobserwować proces kolonizacji i okupacji zarówno ludów etnicznych ale także przejęcie miasta które od wieków było stolicą największych religii świata, na stolicę jednego państwa.

Jerozolima, Izrael 2018